Echoskopija Vilniuje: kaip ir kad atliekama, kaip pasiruošti, kaina - ID CLINIC

I-V 9-18 val. +370 686 11311

I-V 9-18 val. +370 603 04104

ECHOSKOPIJA

Echoskopija, dar žinoma kaip ultragarso tyrimas, yra medicininis diagnostikos metodas, naudojamas organų ir audinių vaizdavimui. Ši technika naudoja aukšto dažnio garso bangas, kurios atsispindi nuo kūno struktūrų ir grįžta atgal į prietaisą, kuris šias bangas paverčia į vaizdus. Echoskopija yra plačiai naudojama dėl savo saugumo, ne invaziškumo ir galimybės pateikti išsamius vaizdus realiu laiku.
ID CLINIC teikiame žemiau išvardintas echoskopijos paslaugas.
Echoskopija

D.U.K.

Echoskopiniai arba kitaip vadinami ultragarso tyrimai, yra užsakomi gydytojo tada, kai atsiranda skausmas, patinimas ar kiti simptomai kūne, kurių ištyrimui reikalingas vidaus organų vaizdas.

  • Ultragarso tyrimai vyresnio amžiaus žmonėms yra svarbūs diagnozuojant ir stebint įvairias sveikatos būkles, nes senstant mūsų organizmui, įvairių organų struktūra ir funkcija keičiasi. Šie tyrimai padeda aptikti ligas ankstyvoje stadijoje ir leidžia stebėti lėtinių ligų eigą.
  • Jauniems žmonėms ultragarsiniai tyrimai gali būti reikalingi įvairioms sveikatos būklėms nustatyti, stebėti ir gydyti. Įprastai echoskopija skiriama tik atsiradus įvairiems nusiskundimams, skausmui arba apčiuopus sukietėjimus ar darinius.

Ultragarsinis tyrimas nėštumo metu atliekama kelis kartus, siekiant užtikrinti tinkamą vaisiaus vystymąsi ir nėštumo eigą. Standartiškai rekomenduojami trys pagrindiniai ultragarso tyrimai nėštumo metu:

  • Pirmasis ultragarsinis tyrimas, 6–12 nėštumo savaitę, siekiant patvirtinti nėštumą, nustatyti nėštumo amžių ir kt.
  • Antrasis ultragarsinis tyrimas, 18–22 nėštumo savaitę, siekiant atlikti išsamų vaisiaus anatomijos tyrimą, įvertinti organų vystymąsi, nustatyti galimus įgimtus defektus ar anomalijas ir kt.
  • Trečiasis ultragarsinis tyrimas, 28–40 nėštumo savaitę, siekiant stebėti vaisiaus augimą ir vystymąsi, įvertinti placentos padėtį, funkciją ir kt.

Kartais gali būti atliekami papildomi ultragarsiniai tyrimai, priklausomai nuo nėštumo komplikacijų ar gydytojo rekomendacijų.

Siekiant tinkamai pasiruošti pilvo organų echoskopijai arba žarnyno echoskopijai svarbu atsižvelgti į gydytojo pateiktus nurodymus prieš procedūrą. Prieš vidaus organų echoskopiją:

  • Nevalgykite ir negerkite 5–6 valandas prieš tyrimą (leidžiama gerti negazuotą vandenį ir vaistus), o bent 1–2 val. iki tyrimo negerkite jokio vandens.
  • 1 parą iki tyrimo rekomenduojama nevartoti pilvo pūtimą sukeliančių maisto produktų (juodos duonos, obuolių, slyvų, žirnių, alaus ir pan.)

Nevalgykite ir negerkite 5–6 valandas prieš pilvo organų echoskopijos tyrimą (galite gerti negazuotą vandenį ir vaistus), o 1–2 val. prieš tyrimą rekomenduojama negerti jokio vandens. Jeigu pacientas turi dažną pilvo pūtimą, rekomenduojama išgerti pilvo pūtimą mažinančių vaistų. Kitiems echoskopijos tyrimams specialaus pasiruošimo nereikia.

  • Ultragarso tyrimui nėštumo metu rekomenduojama atvykti su pilna šlapimo pūslė ir nesituštinus, kad būtų geriau matomas gimdos ir vaisiaus vaizdas. Rekomenduojama dėvėti patogius drabužius, kurie lengvai atsiveria pilvo srityje;
  • Ginekologinei echoskopijai pasiruošimas priklauso nuo to, kaip bus atliekamas tyrimas. Jei per pilvo sieną – rekomenduojama atvykti pilna šlapimo pūsle, kad geriau matytųsi gimda ir kiaušides. Jeigu tyrimas bus atliekama naudojant zondą per makšties vidų, šlapimo pūslė paprastai turėtų būti tuščia, kad geriau matytųsi vidaus organai;
  • Kitiems echoskopijos tyrimams, tokiems kaip skydliaukės ar 3D / 4D echoskopijos specialaus pasiruošimo nereikia.

Jei pajutote neįprastus simptomus ar pojūčius savo kūne, neignoruokite jų. Kuo skubiau kreipkitės į specialistus, kurie profesionaliai įvertins jūsų sveikatos būklę ir esant poreikiui paskirs reikiamą gydymą. Jei jūsų problemai nustatyti reikalingas ultragarsinis tyrimas, rekomenduojame jam registruotis ID CLINIC , kur jus pasitiks profesionalai savo srityje.

Kainos

Echoskopija

Nėščiosios ultragarsinis tyrimas echoskopu€70,00
Nėščiosios 3D ir 4D vaisiaus ultragarsinis tyrimas€100,00
Ginekologi ultragarsinis tyrimas echoskopu€70,00
Pilvo organų ultragarsinis tyrimas echoskopu€70,00
Skydliaukės ultragarsinis tyrimas echoskopu€60,00

REGISTRACIJA

Echoskopija
Julija Darginavičiūtė
Gydytoja akušerė – ginekologė
Echoskopija
Kristina Norvilaitė
Gydytoja akušerė - ginekologė
Kitos paslaugos

Kūno sudėties analizės tyrimas